PoloniaIllinois >> Local Events
Send Fresh Flowers Worldwide
Items from: 1 to: 20 of 179 found

More results:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | next
December 2, 2017
Film "Dwie Korony" w Copernicus Center
pic
W weekend 2 i 3 grudnia w Copernicus Center odbędą się specjalne pokazy filmu dla mieszkańców Chicago i okolic, które odbędą się z udziałem reżysera, Michała Kondrata.

Więcej informacji o filmie znajduje się na stronie http://dwie-korony.com/.

Film jest wyjątkowy i ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci.

We wrześniu, zanim film wszedł do kin w Polsce, odbyła się jego oficjalna premiera w Watykanie.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zakupu biletów na ten film.

Bilety są dostępne do kupienia online na stronie http://copernicuscenter.org/dwie-korony/ oraz w kasie Copernicus Center.

Przy zakupie biletów dla grup większych, niż 30 osób obowiązuje zniżka w wysokości 10%.

February 18, 2017
Przedstawienie - Klimakterium i już
pic
02/18/2017 → 7 – 9:30 pm ← Doors: 6 pm ~ All Ages Event

Super hit Elżbiety Jodłowskiej! Przedstawienie pomiędzy kabaretem, musicalem i farsą, w ktorym cztery wspaniałe aktorki, cztery tygrysice w menopauzie, opowiadają i śpiewają o tym, co nie ominie żadnej z Pań i co jest nieuchronne. I, jak się okazuje, ani wstydliwe, ani takie straszne.

Inspiracją do powstania spektaklu był broadwayowski musical “Menopause The Musical”. Obejrzały go miliony widzów w kilkunastu krajach. Na szczęście – dzięki Elżbiecie Jodłowskiej – ten popularny temat trafił też do Polski.

“Klimakterium… i już” to teatralny, ale też socjologiczny fenomen. Od dnia premiery zagrano ponad 2,000 przedstawień, a liczba ta rośnie z dnia na dzień, bo “Klimakterium” grane jest niemal każdego dnia, w różnych miastach Polski! 3 obsady przemierzają codziennie tysiące kilometrów w kraju, spektakl wystawiono też, i to niejednokrotnie, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, na Ukrainie, Szwecji i Niemczech. Jego popularność nie maleje – mimo braku recenzji, promocji i gwiazdek w repertuarze. Krytycy nie wiedzą, co o tym myśleć, a to sie kręci samo…

Na scenie zobaczymy aktorki o ogromnym potencjale komediowym, będące z cala pewnością magnesem dla publiczności. Chociaż nie podoba im sie własne odbicie w lustrze, będą podkreślać, że drzemią w nich jeszcze tygrysice i nie zatrzyma ich juz nikt. “Klimakterium… i już” to sympatyczne przedstawienie, na którym i mężczyźni będą mieli okazję się pośmiać – także z samych siebie.

January 28, 2017
Koncert - Kazik & Kwartet Proforma
pic
January 28, 2017 → 7:30 – 10 PM ← Doors: 6:30 pm ~ All Ages Show

KAZIK. Pod tym imieniem ukrywa się Kazik Staszewski, wokalista Kultu, który postanowił stworzyć kolejną dróżkę swojej aktywności artystycznej. W marcu 2012 Kwartet Proforma zaprosił Kazika do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego podczas jednego z koncertów. Ten jednorazowy projekt, zaowocował opracowaniem wspólnego programu koncertowego, złożonego z piosenek Taty oraz kilku piosenek Kazika, rzadko bądź nigdy nie wykonywanych na żywo, kolejnymi koncertami w tym składzie, a ostatecznie powołaniem do życia pełnoprawnego projektu Kazik + Kwartet ProForma, nagraniem i wydaniem w 2015 r. dwupłytowego albumu “Wiwisekcja,” będącego zapisem jednego ze wspólnych koncertów – uzupełnionym o kilka późniejszych nagrań studyjnych.

Fani artysty mają okazję posłuchać efektu współpracy Kazika z Kwartetem ProForma zarejestrowanego na płycie Wiwisekcja. I jednego fani mogą być pewni w ciemno – Kazik na kolejnym projekcie nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Obecność Kwartetu ProForma zapewnia bogate aranżacje, bo poza standardowym instrumentarium dla zespołu rockowego mamy saksofon, kontrabas, marakasy, akordeon, skrzypce i trąbkę.
Trzeba też przyznać, że zespół z Kazikiem brzmi doskonale – jest bardzo zgrany, nie ma żadnych zgrzytów… Kazik zmagał się przed koncertem z chorobą, co słychać na nagraniach. Głos jego jest bardziej chropowaty i szorstki niż zwykle, ale w połączeniu z repertuarem i klimatem utworów spowodowało to interesujący efekt.

Ten krążek udowodnia, że Kazik to artysta wielowymiarowy, doskonale czujący się w każdej konwencji, a i muzycy Kwartetu pokazują, że grać potrafią i robią to z wielkim smakiem i wyczuciem. Dla fanów Kazika ten dwupłytowy zestaw musi się znaleźć na półce, a jak ktoś mniej zaznajomiony z twórczością artysty chce poznać lidera Kultu z innej strony, to także polecam, bo jest na to doskonała okazja.

Na jedyny tego rodzaju koncert, gdzie oprócz premierowych kawałków oraz promującego singla Kalifat, będą również utwory z najpopularniejszych albumów w dyskografii Kazika Staszewskiego oraz piosenki Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Kurta Weilla i projektu Yugoton w nowych interpretacjach zapraszamy w sobotę, 28 stycznia 2017 do Copernicus Center. KAZIK & KWARTET PROFORMA LIVE IN CONCERT !

January 14, 2017
WOŚP - Klubowa Pomoc!
pic
W Sobotę 14 Stycznia dołączamy z Klubową Pomocą i wspieramy 25 Finał WOŚP!
Gramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom!

Klubowe hity zagrają:

starvin CAT
www.mixcloud.com/starvincat/

Pauly Turza
www.mixcloud.com/paulyturza6/

DJ DaVinci

Zapraszamy!

Red Night Club
5415 W Irving Park Rd
Chicago, IL 60641


November 26, 2016
Andrzejki
W sobote, W sobote, 26 listopada o godz. 21:00 zapraszamy na Andrzejki z zespolem Basta w Michella Terace Club. Bilety do nabycia w klubie 773 286-6710 lub na stronie www.bilety.com.
Michella Terace Club, 5215 W Irving Park, Chicago, IL

October 1, 2016
Marcin Daniec "Co mnie tam trzyma" Jubileusz 35-lecia
pic
Copernicus Center
10/01/2016 / 7:30 PM – 9:40 PM

Marcin Daniec jest jednym z najpopularniejszych satyryków w historii polskiego kabaretu. Od lat święci triumfy na scenach w Polsce i za granicą. Fenomen Marcina Dańca wiąże się z jego znakomitym kontaktem z publicznością, której reakcje stają się częścią programu.

Marcin Daniec jest znaną postacią telewizyjną, autorem i głównym wykonawcą programów: „Meeting Kabaretowy” oraz „Marzenia Marcina Dańca”, które gromadzą przed telewizorami rekordową widownię. Prowadził również lubiany przez publiczność „Hit Dekady” oraz „Euro Show” w TVP2.

Wyrazem sympatii publiczności dla Marcina Dańca są liczne nagrody. Pierwszym cennym wyróżnieniem była otrzymana w 1993 roku. „Karolinka” za debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Drugą „Karolinkę” otrzymał w 2003 roku za debiut w roli… prowadzącego. Podczas jubileuszowego, 50-go Festiwalu Piosenki w Opolu otrzymał nagrodę „Ikona Festiwalu”. Artysta jest również laureatem nagrody tygodnika „Wprost”, który uznaje Marcina Dańca za jednego z dwudziestu „Kreatorów Rzeczywistości”. Otrzymał również „Srebrną Szpilkę” od dziennika „Rzeczpospolita” oraz „Prometeusza” jako osobowość estradowa. Marcin Daniec posiada także 4 Telekamery (w tym Złota Telekamera) oraz 5 „Błękitnych Meloników Charliego” przyznanych przez publiczność podczas Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Marcin Daniec w 2003 roku, głosami czytelników „Tele-tygodnia” został uznany „Satyrykiem Wszechczasów.”

Nic dziwnego zatem, że Marcin Daniec przez cały rok odwiedza sale koncertowe i domy kultury w kraju i za granicą. Marcin Daniec ma to szczęście, że sympatia ludzi przekłada się na frekwencję na koncertach. W 2016 roku najpopularniejszy polski satyryk MARCIN DANIEC zaprasza na Jubileusz – 35 lecia!
Pelen humoru, radości , wzruszeń i pięknych piosenek program kabaretowy: “CO MNIE TAM TRZYMA?”

ARTYSTÓW
Marcin Daniec – Gość specjalny: Marta Bizoń

September 2, 2016
Festiwal - Taste of Polonia Festival 2016
pic
Copernicus Center [5216 W Lawrence Ave, Chicago IL 60630]
Taste of PoloniaCoroczny Festiwal Taste of Polonia od lat 1980tych promuje polska kulture w Jefferson Park.Podczas festiwalu bedziecie mogli uslyszec wspaniala muzyke na zywo, bedziecie mogli zjesc smaczne polskie jedzenie oraz wziac udzial w zabawach dla wszystkich ludzi, niezaleznie od przedzialu wiekowego!
Data/Czas odbycia sie imprezy:
- Piatek, 2 wrzesnia: 5-10:30pm
- Sobota, 3 wrzesnia: 12-10:30pm
- Niedziela, 4 wrzesnia: 12-10:30pm
- Poniedzialek, 5 wrzesnia: 12-10pm (labor day/swieto pracy)
Kontakt: Copernicus Center, (773) 777-8898. Informacje: www.copernicuscenter.org.

June 11, 2016
Pierwsza Konferencja GLS dla liderów Polonii w Chicago
pic
The Global Leadership Summit (GLS) to światowej klasy wydarzenie w całości skoncentrowane na tematyce przywództwa.

Konferencja GLS zapoczątkowana została przez Billa Hybelsa i Willow Creek Association w South Barrington, Illinois. Po 20 latach działalności docieramy do ponad 260 000 osób w 875 miastach i 120 krajach.

Po raz pierwszy, dzięki Instytutowi Przywództwa z Krakowa oraz lokalnym partnerom, to wyjątkowe wydarzenie zostanie zorganizowane dla Polonii w Chicago.

Dlaczego warto wziąć udział?
- retransmisje wykładów 5 znakomitych mówców i liderów: Bill Hybels, Jim Collins, Henry Cloud, Sheila Heen i Craig Groeschel
- muzyka na żywo grana przez zespół z Polski
- udział polskich liderów - Piotra Gąsiorowskiego z Instytutu Przywództwa i innych zaproszonych gości

Data: 11 czerwca 2016 r. (sobota)
Miejsce: DoubleTree by Hilton Hotel Chicago - Arlington Heights
75 W. Algonquin Road, Arlington Heights, Illinois, 60005, USA

Cena:
bile indywidualny: $99
bilet grupowy (min. 3 osoby): $85

Bądź częścią pierwszej konferencji dla Polonii w Chicago!
Zarejestruj się już dziś na: www.polonia.gls.org.pl
Dołącz do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/glspolska

----------------------------------------
Wydarzenie w języku polskim.

Organizator główny:
Instytut Przywództwa

Współorganizatorzy:
Polska Społeczność Chrześcijańska Biblijnego Żniwa
Polacy z Willow Creek
Polskie Centrum Chrześcijańskie
Polonia z Jezusem

Zapraszamy do odwiedzenia stron:
- WIllow Creek Association, www.willowcreek.com
- The Global Leadership Summit Polska, www.gls.org.plApril 16, 2016
Dżem 35-lecie zespołu w Park West w Chicago
pic
Kwiecień 16, 2016
7:00 pm
Park West
322 W Armitage Ave, Chicago, IL

Dżem – polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa założony przez braci Adama i Benona Otrębów oraz Pawła Bergera. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej.
Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje..

April 10, 2016
Andrzej Cierniewski – Koncert w Chicago
pic
Copernicus Center 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
04/10/2016 ~~ 4:30 pm – 7:30 pm
Doors Open: 3:30 pm ~~ All Ages

Andrzej Cierniewski to przede wszystkim dojrzały Artysta, obdarzony silnym, ciepłym charakterystycznym głosem. Znany z doskonałego warsztatu wokalnego, a także z tego, że każdy swój koncert, traktuje jako ten najważniejszy, dając z siebie podczas występów wszystko – o czym mieli okazję przekonać się ci, którzy choć raz byli słuchaczami jego licznych w ostatnich latach koncertów.

Jest to Artysta wszechstronnie utalentowany. Przede wszystkim śpiewa ale i komponuje wiele swoich utworów. Muzyka i śpiew zawsze były dla niego największą pasja, miłością, która pochłaniała jego serce, myśli i czas. Gdy odkrył, że obok muzyki jej trafnym dopełnieniem jest poezja, zaczął się w niej rozczytywać i to właśnie ona była w jego początkach rozwoju muzycznego inspiracją do komponowania.

Andrzej Cierniewski już jako nastolatek rozpoczął młodzieńczą karierę piosenkarską. Nigdy nie ukrywał swoich marzeń aby zostać cenionym artystą. Stąd spędzał wiele czasu aby rozwijać swój talent wokalny jak również kompozytorski, co dało swoje pierwsze efekty stworzeniem własnego repertuaru i pierwszego autorskiego recitalu pt. „Andrzej i jego piosenki”. Program był oparty o własne kompozycje do wierszy polskich poetów jak również wielką Jego próbą sceniczną a także możliwością szkolenia warsztatu wokalnego oraz zdobywania szlifu artystycznego do przyszłej kariery. Ten okres to także udział w niemal wszystkich ówczesnych festiwalach i konkursach piosenkarskich, w których wielokrotnie był ich nie tylko laureatem ale i zwycięzcą. Po uzyskaniu weryfikacji piosenkarza rozpoczyna współpracę z „Estradą Poznańską”. To również czas prezentacji przez Polskie Radio pierwszych jego nagrań. Stojąc u progu zawodowej kariery wokalnej, rozpoczyna przygotowania do nagrania swojej pierwszej profesjonalnej solowej płyty.

W 1977 roku muzyczne plany Andrzeja Cierniewskiego przerywa decyzja o wyjeździe do USA, gdzie już następnego dnia zawiera kontrakt na występy w jednym z najbardziej znanych klubów polonijnych. Szybko uzyskuje wśród ówczesnej Polonii popularność. Błyskawicznie staje się cenionym Artystą w najbardziej ekskluzywnych klubach Polonijnych w USA. Występuje w New Jersey, New York i Chicago.

Po dwóch latach występów w Klubach Chicagowskich – ku zaskoczeniu wszystkich fanów – postanawia zawiesić na ponad dwadzieścia lat swoją działalność artystyczną. W 1999 roku będący z wizytą w USA Marek Gaszyński i Nina Terentiew, z powodzeniem przekonują Andrzeja Cierniewskiego do powrotu na Polską scenę muzyczną.

Pierwszy jego sukces to występ w konkursie Country w Mrągowie. Potem propozycje występów w programie telewizyjnym „I ty możesz zostać świętym Mikołajem” następnie udział w wielkim Milenijnym Sylwestrze Telewizyjnym, a w kilka dni później w „Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy”. Bardzo szybko zostaje doceniony przez wielu producentów telewizyjnych i radiowych. W między czasie Polskie Radio postanawia wydać Jego nagraną wcześniej i wydaną w Stanach Zjednoczonych płytę „Znasz – li ten kraj”, która podobnie jak i w Polonii staje się popularna w kraju, a Jego piosenki takie jak tytułowa „Znasz – li ten kraj”, „Słodka Karolina” czy zwyciężczyni z Mrągowa „Mam dzisiaj dobry dzień” zyskują uznanie i są codziennym materiałem dobrych rozgłośni radiowych. Na zapotrzebowanie TV Polonia, Telewizja Polska realizuje w 2000 roku pierwszy Jego wielki, telewizyjny recital w Studio Lutosławskiego, który w konsekwencji powoduje, iż nie tylko repertuar ale i Jego walory artystyczne zostają coraz bardziej rozpoznawalne.

Następne lata Artysty to okres przygotowywania się do pierwszej wielkiej komercyjnej płyty, która w konsekwencji zostaje wydana przez firmę fonograficzną Uniwersal Polska i nosi tytuł „Albo on albo ja”. To również czas, gdy Artysta ten staje się coraz częstszym gościem wielu dobrych programów telewizyjnych i radiowych. Doceniany przez Polskie Radio otrzymuje zaproszenie do wielkiej trasy koncertowej (52 koncerty) bardzo ówcześnie popularnego „Lata z radiem”, w której jest jedną z dwóch stałych gwiazd.

W 2002 roku Telewizja Polska TVP 2 organizuje w Jego mieście urodzenia, w Krotoszynie, gigantyczny, widowiskowy, pełen rozmachu koncert. Artysta staje się coraz bardziej popularnym i poszukiwanym wykonawcą.

Dwa lata później Telewizja Polska TVP 2 realizuje i nagrywa największy dotychczas koncert Artysty pt. „Andrzej Cierniewski symfonicznie” z udziałem Filharmonii Rzeszowskiej, chóru oraz z ponad dwudziestoma najlepszymi muzykami w Polsce. Podobnie jak wcześniejsze i ten koncert staje się cenionym i wielokrotnie emitowanym w Telewizji Polskiej.

Do pełnego dorobku fonograficznego należy dodać również nagraną w 2003 roku płytę Artysty pt. „Posypało śniegiem”.
Repertuar Andrzeja Cierniewskiego to przede wszystkim piosenki o miłości, o relacjach międzyludzkich. Dla wielu Artysta ten słusznie kojarzony jest z twórczością poświęconą tęsknocie emigranta za ojczystym krajem ale i z muzą opatrzoną piękną nutą słowiańską. Utwory Andrzeja Cierniewskiego to przede wszystkim tematyka bardzo dojrzała a jednocześnie uniwersalna, w której to każdy ze słuchaczy jest w stanie odnaleźć cząstkę siebie bowiem słowa, które wyśpiewuje są dokładnie przemyślane, dobrane i wyartykułowane muzycznie.

Andrzej Cierniewski znany jest w środowisku artystycznym jako profesjonalista oraz że współpracuje wyłącznie z najlepszymi. Na jego płycie można usłyszeć utwory skomponowane przez czołówkę polskich kompozytorów, takich jak np: Robert Janson, Romuald Lipko, Marcin Nierubiec, Janusz Piątkowski, Filip Siejka, Marek Sośnicki. Słowa do muzyki najczęściej pisze Marek Gaszyński, Ewa Rakowska, Marek Sośnicki, Daniel Wyszogrodzki ale również Ryszard Kunce, Andrzej Mogielnicki, Bogusław Nowicki.

Na pytanie o największe artystyczne marzenie, Andrzej Cierniewski odpowiada: „chciałbym z moją twórczością dotrzeć do wszystkich”. Jego koncert w Copernicus Center będzie niepowtarzalnym, niezapomnianym przeżyciem.

March 12, 2016
DŻem-session-2 at Sokół Riders
pic
DŻEM-session 2 to koncert dedykowany twórczości grupy DŻEM. Noc pełna wrażeń!!! Covery DŻEMu wykonywane będą przez grupy Przystanek Polskie Granie, COLD RAIN, DAREK SOJKA, MAREK BARZYCKI, BARTEK ZIELINSKI, JARO IRYTOWSKI. SOBOTA, 12 MARCA, 2016 w SOKÓŁ RIDERS 6701 W. Diversey Ave. Chicago, IL. Donacja $15 przy wejsciu. Darmowe Przekąski, Zimne Piwko, Dobre Drinki, Wspaniałe Towarzystwo! Sound and lightning by our partner in crime Chmiel Tomski @ Liquitt Solutions.

February 27, 2016
Komedia - Złodziej
pic
Copernicus Center 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630
02/27/2016 ~ 7:30 to 9:30 PM
Doors: 6:30 ~ All Ages Welcome

Komedia “Zlodziej”, jaka beda mogli Panstwo zobaczyc to najwiekszy komediowy przeboj polskich scen teatralnych. Mnostwo humoru i gwarancja pelnej satysfakcji zapewni gwiazdorska obsada: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Cezary Żak, Rafał Królikowski, Leszek Lichota, Jacek Braciak.

“Złodziej”to świetna zabawa, błyskotliwe żarty, brawurowe zwroty akcji i zaskakujący finał.
To komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów Erica Chappella w reżyserii Cezarego Żaka.

Dom za miastem, późny wieczór, gospodarze z przyjaciółmi wracają z przyjęcia. Na gorącym uczynku zostaje przyłapany złodziej. Ale nie jest to zwyczajny opryszek. To złodziej sympatyczny, zagrany brawurowo przez Cezarego Żaka. Złodziej, który przeszukując dom poznał najgłębsze tajemnice mieszkańców. Złodziej z fantazją – psycholog, który wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami.

Wartka akcja, wypełniona groteskowymi sytuacjami i poczuciem humoru, nie znuży. Każda postać w sztuce ma tutaj swoje pięć minut, które wzbudzają dla niej maksymalne zainteresowanie widowni. Każda ma zagwarantowane własne miejsce w kryminalnej intrydze.W zamyśle reżysera Cezarego Żaka spektakl został zrealizowany nie tyle jako komedia do zabawy, chichrania, co jako sztuka refleksyjna, dająca także okazję do myślenia. Tymczasem zaproponowany spektakl zagrany jest w staromodnej konwencji, reżyser pokazał tradycyjne przedstawienie zbudowane według schematów z powieści detektywistycznych i szpiegowskich. Zachowano przy tym stylistykę typową dla teatru farsowego. Najmocniejszą stroną sztuki jest wartki, wciąż czymś zaskakujący dialog. Chappell na koniec zachował rozwiązanie przez nikogo nawet nie przeczuwane i bardzo zaskakujace. Tak czy owak jest to po prostu sztuka, która potrafi rozbawić cala widownie. I widać, że nikt tu nie pracuje na pół gwizdka, a bardzo lubimy odprężyć się po pracy i zmęczeniu, a dobra komedia to jeden z lepszych na to sposobów. Mozna smialo stwierdzic, ze to komedia wszechczasow.

NAZWISKA ARTYSTÓW: Cezary Zak, Izabela Kuna, Renata Dancewicz, Rafal Krolikowski, Jacek Braciak.

November 14, 2015
Zenon Laskowik z Kabareciarnią
pic
Copernicus Center
11/14/2015 - 7:00 PM

Zenon Laskowik – polski satyryk, aktor, artysta kabaretowy, twórca najbardziej znanego w czasach PRL-u kabaretu “Tey” w Poznaniu, od 2005 roku dyrektor artystyczny Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. Legenda i mistrz kabaretu, twórca wielu niezapomnianych kreacji scenicznych, uwielbiany przez widzów.

Zenon Laskowik przez wielu uważany jest za najlepszego polskiego kabareciarza, potrafi bez większego wysiłku rozbawić publiczność – ma naturalny talent aktorski. Największą sławę przyniósł mu kabaret “Tey”, który założył wraz z Krzysztofem Jaślarem i Aleksandrem Gołębiowskim. Jego najpopularniejszymi członkami byli Bohdan Smoleń, Rudi Schuberth i Janusz Rewiński. Kilka lat po rozpadzie “Tey”, na początku lat 90-tych, porzucił scenę i został listonoszem w Poznaniu. Powrócił na estradę w 2013 roku w spektaklu kabaretowym Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. – “Niespodziewane powroty czyli twórzmy klimacik”. Od tamtej pory powstały programy “O’pyra za 3 grosze plus VAT”, “Co się dzieje, co się dzieje”, “Tego jeszcze nie było”, “Laskowik & Malicki” i “Chity dla Prosperity”. Laskowik założył też “Kabareciarnię”, z którą występował wraz z “Filharmonią Dowcipu” Waldemara Malickiego. Teraz na scenach polskich i zagranicznych przedstawia swój program “W blasku jubileuszu”.

Najnowszy program “W blasku jubileuszu” przynosi najlepsze skecze, scenki i piosenki z wymienionych spektakli specjalnie wybrane przez twórców na tę okazję.

W programie wystąpi Zenon Laskowik ze swoją Kabareciarnią w składzie: Jacek Fedorowicz, Adrianna Biedrzyńska oraz Grzegorz Tomczak. Artystom towarzyszyć będzie zespół muzyczny Promile pod kierownictwem Michała Rukszy.

Spektakl “W blasku jubileuszu” to 2 i pół godziny wyśmienitej zabawy w najlepszym wydaniu!

October 11, 2015
Koncert - Piotr Rubik
pic
11 październik 2015 Park Ridge, IL ( Sunday ) 4:00 PM-Pickwick Theatre, 5 S. Prospect Ave.

Wiara, nadzieja, miłość to trzy podstawowe wartości. Nadzieja pomaga przetrwać trudne, sytuacje. Wiara pomaga zrozumieć coś, czego nie potrafimy pojąć. Miłość uczy nas zrozumienia, cierpliwości i poświęcenia. Ze wszystkich darów Boga te uczucia są najbardziej ukryte, ale jednocześnie najsilniejsze. Zauważamy w świecie coraz większą obojętność religijną , pęd za bogaceniem się, uzależnienia od środków masowego przekazu, odrzucenia autorytetów i demoralizację. Co czynić, aby tym zagrożeniom przeciwstawiać się , aby być dla ludzi żyjących w świecie, a nie ulec złym wpływom tego świata?

"Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa” - Jan Paweł II.

Czy ginie wiara, zanika nadzieja, powszednieje miłość ? Będziemy mieli okazje odpowiedzieć sobie na to pytanie, bo w utworach Piotra Rubika“Nadzieja szlocha po cichutku,w kąciku.Obejmuje ja wiara.Łzy mieszają się.W ich kałuży odb­ja się twarz,jak w rozbitym lusterku.Obok przysiadła miłość,za rękę trzymając szczęście.Blaskiem swym rozpalają ledwo tląca się siłę.Serce mocniej zaczyna bić” ( cytaty )

List do Koryntian 13; 13 „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.”

Sejm RP rok 2015 ogłosił Rokiem Jana Pawła II " w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata".

Piotr Rubik, pianista, wiolonczelista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, a nawet bajkopisarz, można powiedzieć całkiem śmiało i krótko – człowiek orkiestra.Talent w tym kierunku odziedziczyl po dziadku. Muzykowali razem,dziadek grał na skrzypcach, wnuczek na fortepianie. Widzac to rodzice oddali syna w fachowe ręce pedagogów. Pod ich kierunkiem przeszedł kilkunastoletni proces edukacji muzycznej na wszystkich jej poziomach, podstawowym, licealnym iz wyższym w Akademii Muzycznej w Warszawie im Fryderyka Chopina. Ponadto koncertował w Europie i świecie z Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales i uczestniczył też w kursach mistrzowskich pod kierunkiem Ennio Morricone. Horyzonty muzyczne poszerzał jednak samodzielnie, gdyż muzyce rozrywkowej i jazzowej nie poświęcano w szkołach muzycznych czasu. Stąd w jego muzycznym życiorysie figurują m.in. zespół „Funk Septet”, a w czasie studiów kontakt z czołówką gwiazd polskiej piosenki . Jako kompozytor zadebiutowal w 1988 roku na antenie telewizyjnej w programie" Jak śmiesznie żyć, jak smutno żyć". Od tamtej pory jego muzyka jest wszędzie: w postaci sygnałów i czołówek audycji radiowych i programów telewizyjnych , w piosenkarskim repertuarze Michała Bajora, , Edyty Górniak, Roberta Janowskiego, Violetty „Fiolki” Najdenowicz, Katarzyny Skrzyneckiej, Małgorzaty Walewskiej, w teatrze: m.in. do spektakli "Żółta szlafmyca", "Film", "Chopin w Nowym Jorku", "Kundel", wszystkie w reż. A. Strzeleckiego oraz "Chory z urojenia" i "Kram z piosenkami" w reżyserii Langa: na scenie muzycznej: musical "Cyrano" z librettem Brylla, oratoria "Świętokrzyska Golgota", "Tu Es Petrus", "Psałterz wrześniowy"," Zakochani w Krakowie" z librettem Książka, "Santo Subito" z librettem. Cygana. Jest też na ekranie w postaci oryginalnych ścieżek dźwiękowych oraz piosenek promujących obrazy kinowe, m.in." Quo Vadis" (Dove vai), "Tryumf Pana Kleksa" (Walcz o cud)," Prymas" – trzy lata z tysiąca (Alma Mater), "Ja wam pokażę" (Niech mówią, że to nie jest miłość!), "Zemsta" (Oj kot). Od kiedy został tatą, z większym zapałem komponuje piosenki dla najmłodszych, a ostatnio napisał 'Bajki z zielonego lasu'. Udziela się też jako popularyzator muzyki rozrywkowej, jako szef muzycznego festiwalu im. Anny German albo opiekun konkursowej załogi Bitwy na głosy . Jego wszechstronność muzyczna jest przystalo jak na czasy, w ktorych zyjemy, użytkowa i artystyczna. I jak każdy przejaw twórczości ma swoich wrogów i admiratorów. Dla przypomnienia Piotr Rubik jest laureatem licznych nagród, m.in. Wiktora 2006 w kategorii gwiazda piosenki oraz zdobywcą laurów na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu: Superjedynki 2006 w kategorii płyta literacka i nagrody publiczności za oratorium Tu Es Petrus, Superjedynki 2007 w kategorii płyta pop oraz nagrody publiczności dla najpopularniejszego laureata Superjedynek za płytę Psałterz wrześniowy. A przede wszystkim Rubik jest dobrym szefem dla swoich pracownikow ,choc nie zawsze dyrygenci bywaja, kocha to co robi a przede wszystkim ceni i szanuje publicznosc. co nie przeszkadza mu w nawiazywaniu wyjatkowej wiezi e swoimi fanami podczas koncertow. informacje www.christopherentertainment.com

October 10, 2015
Koncert - Piotr Rubik
pic
10 październik 2015 Park Ridge , IL (Saturday ) 8:00 PM-Pickwick Theatre, 5 S. Prospect Ave.

Wiara, nadzieja, miłość to trzy podstawowe wartości. Nadzieja pomaga przetrwać trudne, sytuacje. Wiara pomaga zrozumieć coś, czego nie potrafimy pojąć. Miłość uczy nas zrozumienia, cierpliwości i poświęcenia. Ze wszystkich darów Boga te uczucia są najbardziej ukryte, ale jednocześnie najsilniejsze. Zauważamy w świecie coraz większą obojętność religijną , pęd za bogaceniem się, uzależnienia od środków masowego przekazu, odrzucenia autorytetów i demoralizację. Co czynić, aby tym zagrożeniom przeciwstawiać się , aby być dla ludzi żyjących w świecie, a nie ulec złym wpływom tego świata?

"Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa” - Jan Paweł II.

Czy ginie wiara, zanika nadzieja, powszednieje miłość ? Będziemy mieli okazje odpowiedzieć sobie na to pytanie, bo w utworach Piotra Rubika“Nadzieja szlocha po cichutku,w kąciku.Obejmuje ja wiara.Łzy mieszają się.W ich kałuży odb­ja się twarz,jak w rozbitym lusterku.Obok przysiadła miłość,za rękę trzymając szczęście.Blaskiem swym rozpalają ledwo tląca się siłę.Serce mocniej zaczyna bić” ( cytaty )

List do Koryntian 13; 13 „Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość.”

Sejm RP rok 2015 ogłosił Rokiem Jana Pawła II " w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata".

Piotr Rubik, pianista, wiolonczelista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, a nawet bajkopisarz, można powiedzieć całkiem śmiało i krótko – człowiek orkiestra.Talent w tym kierunku odziedziczyl po dziadku. Muzykowali razem,dziadek grał na skrzypcach, wnuczek na fortepianie. Widzac to rodzice oddali syna w fachowe ręce pedagogów. Pod ich kierunkiem przeszedł kilkunastoletni proces edukacji muzycznej na wszystkich jej poziomach, podstawowym, licealnym iz wyższym w Akademii Muzycznej w Warszawie im Fryderyka Chopina. Ponadto koncertował w Europie i świecie z Orkiestrą Światową Jeunesses Musicales i uczestniczył też w kursach mistrzowskich pod kierunkiem Ennio Morricone. Horyzonty muzyczne poszerzał jednak samodzielnie, gdyż muzyce rozrywkowej i jazzowej nie poświęcano w szkołach muzycznych czasu. Stąd w jego muzycznym życiorysie figurują m.in. zespół „Funk Septet”, a w czasie studiów kontakt z czołówką gwiazd polskiej piosenki . Jako kompozytor zadebiutowal w 1988 roku na antenie telewizyjnej w programie" Jak śmiesznie żyć, jak smutno żyć". Od tamtej pory jego muzyka jest wszędzie: w postaci sygnałów i czołówek audycji radiowych i programów telewizyjnych , w piosenkarskim repertuarze Michała Bajora, , Edyty Górniak, Roberta Janowskiego, Violetty „Fiolki” Najdenowicz, Katarzyny Skrzyneckiej, Małgorzaty Walewskiej, w teatrze: m.in. do spektakli "Żółta szlafmyca", "Film", "Chopin w Nowym Jorku", "Kundel", wszystkie w reż. A. Strzeleckiego oraz "Chory z urojenia" i "Kram z piosenkami" w reżyserii Langa: na scenie muzycznej: musical "Cyrano" z librettem Brylla, oratoria "Świętokrzyska Golgota", "Tu Es Petrus", "Psałterz wrześniowy"," Zakochani w Krakowie" z librettem Książka, "Santo Subito" z librettem. Cygana. Jest też na ekranie w postaci oryginalnych ścieżek dźwiękowych oraz piosenek promujących obrazy kinowe, m.in." Quo Vadis" (Dove vai), "Tryumf Pana Kleksa" (Walcz o cud)," Prymas" – trzy lata z tysiąca (Alma Mater), "Ja wam pokażę" (Niech mówią, że to nie jest miłość!), "Zemsta" (Oj kot). Od kiedy został tatą, z większym zapałem komponuje piosenki dla najmłodszych, a ostatnio napisał 'Bajki z zielonego lasu'. Udziela się też jako popularyzator muzyki rozrywkowej, jako szef muzycznego festiwalu im. Anny German albo opiekun konkursowej załogi Bitwy na głosy . Jego wszechstronność muzyczna jest przystalo jak na czasy, w ktorych zyjemy, użytkowa i artystyczna. I jak każdy przejaw twórczości ma swoich wrogów i admiratorów. Dla przypomnienia Piotr Rubik jest laureatem licznych nagród, m.in. Wiktora 2006 w kategorii gwiazda piosenki oraz zdobywcą laurów na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu: Superjedynki 2006 w kategorii płyta literacka i nagrody publiczności za oratorium Tu Es Petrus, Superjedynki 2007 w kategorii płyta pop oraz nagrody publiczności dla najpopularniejszego laureata Superjedynek za płytę Psałterz wrześniowy. A przede wszystkim Rubik jest dobrym szefem dla swoich pracownikow ,choc nie zawsze dyrygenci bywaja, kocha to co robi a przede wszystkim ceni i szanuje publicznosc. co nie przeszkadza mu w nawiazywaniu wyjatkowej wiezi e swoimi fanami podczas koncertow. informacje www.christopherentertainment.com

September 26, 2015
Kabaret "ANI MRU MRU"
pic
9/26/2015 ~~ 7 to 10 pm
Doors Open: 6 pm ~~ All Ages Welcome
Copernicus Center 5216 W Lawrence Ave, Chicago, IL 60630

Pochodzą z Lublina. Nie są spokrewnieni. Największe przystojniaki wśród kabareciarzy i najlepsi kabareciarze wśród przystojniaków. Kupują serca widowni od pierwszego wejrzenia, zwłaszcza jej damskiej części. Są zaprzeczeniem stwierdzenia, że najbardziej beznadziejny zespół rockowy ma więcej gotowych na wszystko fanek niż najlepszy nawet kabaret. Ani Mru Mru mają mnóstwo fanek i fanów w całym kraju. A także poza nim.

Marcin Wójcik
Znany też jako Stanisław Dziąsło. Pomysłodawca i założyciel formacji. Najpopularniejszy tleniony blondyn w Polsce.
Michał Wójcik
Kabareciarz i mim w jednej osobie. Obdarzony niezwykłym urokiem osobistym. Potrafi z przekonaniem zagrać zarówno Tofika, jak i gumową lalkę.
Waldemar Wilkołek
Dźwiękowiec, osoba „do wszystkiego” i podpora moralna grupy. No cóż… jaka podpora, taka moralność…

September 4, 2015
Taste of Polonia Festival 2015
pic
September 4 thru September 7, 2015

4 DAYS OF FESTIVAL FUN & MUSIC

LIVE Music on 4 stages with over 30 BANDS: Rock, Pop, Jazz, Polka, Reggae, World, & more
Taste of Polonia Festival, Chicago, Festival, Family Event, September, Copernicus Center, WYDARZENIAGreat Polish Food and Polish Beer
Casino, Bingo, & full Bar (inside the Copernicus Center)
Kids Stage & Fun Zone (inflatables & climbing wall)
Over 60 Vendors
Carnival Rides & Games

Festival hours:

Sept. 4, Friday: 5 to 10:30 pm
Sept. 5, Saturday: 12 to 10:30 pm
Sept. 6, Sunday: 12 to 10:30 pm
Sept. 7, Monday: 12 to 10 pm (Labor Day)

May 2, 2015
Wielka Majówka - Mega Koncert Gwiazd
pic
Copernicus Center
5216 W. Lawrence Ave., Chicago, IL 60630
Phone: 773-777-8898

Koncert zespołu Bracia z gościnnym udziałem Krzysztofa Cugowskiego
May 2, 2015 - Show 8:00 PM / Doors 7:00 PM

Publiczność chicagowska będzie świadkiem niezwykłego koncertu, podczas którego usłyszy dobrze kilka utworów Budki Suflera oraz największe przeboje zespołu Bracia. Krzysztof Cugowski to najbardziej znany polski wokalista rockowy, który w 1969 roku założył zespół Budka Suflera. W ubiegłym roku Budka Suflera zakończyła swoją działalność po 40- u latach istnienia, zamykając ważny rozdział w historii polskiego rocka. Krzysztof Cugowski kontynuuje swoją muzyczną przygodę, m.in. koncertując ze swoimi synami Piotrem i Wojtkiem, którzy od 1997 roku tworzą zespół Bracia. Premierowy występ tego wyjątkowego projektu muzycznego miał miejsce 7 lutego podczas Gali 25-lecia radia RMF FM, w warszawskim Teatrze Narodowym. Można go obejrzeć poniżej.

Zespół BRACIA oceniany jest przez krytyków i publiczność jako najlepsza grupa rockowa w Polsce. Fanów Braci przybywa i także nie brakuje ich w Chicago. Kiedy Bracia trzy lata temu wystąpili w Copernicus Center w koncercie dedykowanym Czesławowi Niemenowi sala wypełniona była po brzegi. I tym razem artyści wierzą, że chicagowska Polonia ich nie zawiedzie. Obok znanych starych utworów Budki Suflera usłyszymy także najlepsze kompozycje Braci. Tego niezwykłego, sentymentalnego koncertu nie wolno przegapić. Zapraszają organizatorzy czyli Fundacja Kopernikowska.

May 1, 2015
MajoPOLuza
pic
Erik K i Starvin Cat zapraszają was wszystkich na imprezę w Piątek 1-go Maja do klubu Drink. Zagramy dla was dużo dobrej muzy. Wejście za friko dla wszystkich ubranych w kolory biały I czerwony!


April 25, 2015
Koncert - Kombii
pic
Copernicus Center
5216 W. Lawrence Ave., Chicago, IL 60630
Phone: 773-777-8898

Zespół KOMBII powstał w 2003 roku . Po raz pierwszy publicznie wystąpili w Wiśle, na specjalne zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następne występy to udział w “Szansie na sukces” oraz w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Inauguracyjny koncert KOMBII miał miejsce 11 lipca 2003 roku w Operze Leśnej w Sopocie. .Przełom 2003/2004 to praca nad materiałem na nową, premierową płytę.. Wiosną 2004 r. KOMBII podjęło współpracę i podpisało wieloletni kontrakt z wytwórnią płytową Universal. Utwór “Sen się spełni” odnosił spektakularne sukcesy na listach przebojów. Początek 2005 roku to trasa koncertowa po USA i Kanadzie. W lutym 2005 r. pojawiła się w sklepach reedycja płyty “c.d.”. Było to specjalne dwupłytowe wydanie, dodatkowo znalazło się tam 11 największych hitów zespołu w nowych aranżacjach. W kwietniu płyta “c.d.” otrzymała status Złotej Płyty. Również w tym czasie pojawił się drugi singiel “Pokolenie”. Wiosna to początek trwającej cały sezon trasy koncertowej. Potwierdziło to tylko wspaniałe przyjęcie KOMBII przez Publiczność. W maju podczas Festiwalu Piosenki w Opolu zespół otrzymał Superjedynkę w kategorii “Album Roku – pop” za płytę “c.d.”. Po dwóch miesiącach od momentu pokrycia się złotem płyta “c.d.” otrzymała status Platynowej Płyty, która została wręczona w czerwcu podczas festiwalu TOPtrendy.W 2006 roku, dzięki sprzedaży 145 tys. płyt, album “c.d.” pokrył się podwójną platyną, która wręczona została podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie KOMBII zagrało recital pod hasłem “Pokolenie KOMBII”. Kolejne wyróżnienie, to nagroda za najlepszą płytę “c.d.” podczas Gali Eska Music Awards. Dbałość o każdy dźwięk, ostateczne brzmienie doprowadziły do powstania na wiosnę płyty “Ślad”. 4 maja w stacjach radiowych pojawił się singiel “Ślad”, promujący nową płytę. 9 czerwca KOMBII wzięło udział w festiwalu TOPtrendy jako gość koncertu trendy. 15.06.2007 r. miała miejsce premiera płyty “Ślad”, która osiągnęła status Złotej Płyty, która została wręczona w październiku 2007 roku podczas gali Viva Comet Awards. Następnie “Ślad” pokrył się platyną. Zespół długo promował materiał z nowej płyty, grając koncerty w Polsce oraz poza granicami kraju.14.08.2008 r. miała miejsce premiera albumu KOMBII „D.A.N.C.E.”. Na płycie znalazły się remiksy największych przebojów zespołu KOMBII. Wiosną 2009 roku w zespole zaczął grać na perkusji Adam Tkaczyk. 20 listopada został wydany nowy album KOMBII pt. “Electro acoustic live”. Jest to wydawnictwo CD/DVD, koncertowe na którym znalazły się wybrane utwory zarejestrowane 12 października podczas koncertu zespołu w Sali Kongresowej w Warszawie. Był to specjalny – elektroakustyczny koncert zespołu – nowe aranżacje, nowe akustyczne brzmienie. Jest to zestaw największych przebojów KOMBII w wersjach koncertowych, dodatkowo, jest to pierwsze DVD koncertowe w historii zespołu! Od marca 2013r na instrumentach klawiszowych gra Wojtek Horny. 6 Maja 2014r. miała miejsce premiera najnowszej płyty: “Wszystko jest jak pierwszy raz”. Obecnie w stacjach radiowych można usłyszeć singiel promujący to wydawnictwo: “Jak pierwszy raz”.


More results:   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | next
Martin Transports International
AzPolonia